A festett haj sokkal többnek néz ki, mint a természetes. A szín persze nem mindegy. A fodrászok a dúsításra melírt ajánlanak. Az egyszínű haj ugyanis egysíkú, a többféle szín viszont "térbe helyezi" a frizurát. Optikai csalódás, de működik!
Arra azonban figyelj, hogy a melír természetes legyen. Az egymástól teljesen elütő színek sajnos még mindig divatban vannak, bár senkinek sem állnak jól.
Ha a hajad lapos, akkor a "volume" elnevezéssel ellátott termékek valóak neked. Ezekből van már zselé, krém, spray, hab. A két utóbbit érdemes használni, mert a másik kettő elnehezíti a hajat. Használd őket hajmosás után a nedves hajra. Emeld meg a hajad, és közvetlenül a tövekre fújd a levegőt. Hogy hátul se lapuljon le, hajtsd le a fejed, és úgy szárítsd a hajad.
Érdemes észben tartani, hogy a hullámos, illetve a göndör haj hat a legdúsabban. Tehát ne húzd ki egyenesre. Inkább szárítás közben markolászd.
Ma már minden hajszárítón van hideg és meleg levegő is. Ha felváltva használod, az eredményen te magad is csodálkozni fogsz. Fújd be a hajad volumennövelővel, majd fogj a kezedbe egy szélesebb átmérőjű körkefét. Emeld meg vele a hajtövedet, olyan közel a fejbőrhöz, amennyire csak tudod. Fújj rá meleg levegőt, és közben húzd felfelé a kefét. Ezután fújj rá hideg levegőt, ami segít megtartani a későbbiekben a hajat.
Szerezz be néhány nagy átmérőjű hajcsavarót. A legjobb, ha a legnagyobbat választod, hiszen most nem göndörítésről van szó. Mosd meg a hajad, majd szárítsd meg, de ne teljesen. Tegyél rá valamilyen hajfixálót. Fogj négy csavarót, és csavarj fel ujjnyi vastag tincseket.Fújj rá egy kevés meleg levegőt, és hagyd a hajadban kb. öt percig. Ha letelt, akkor szedd ki őket, és az ujjaiddal igazítsd el a tincseket. Ne használj fésűt, mert elrontod a hatást.
A hajat rendszeresen vágatni kell. Kéthavonta minimum érdemes bejelentkezned egy kis fazonigazításra. Egy-két rövidebb sor a hajadba, és ezek a hajszálak megemelik és megtartják a haj súlyát. Ha ugyanis az túl hosszú, akkor lelapul, mert a súly lehúzza.